Közélet
2025. december 05.

Elismerni a másikat

Fontos, hogy megadjuk egymásnak a kölcsönös tiszteletet, mert az efféle hozzáállás előbb-utóbb viszonzásra talál, és megtérül – fejtette ki gondolatát Áder János a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetségének (Matehetsz) ösztöndíjasait köszöntve, akik a volt köztársasági elnök jóvoltából részesülnek támogatásban.

Áder János a Magyra Zene Házában muzsikus példát, Haydn és Mozart barátságát említve jegyezte meg, hogy a rivalizálás helyett sokkal értékesebb elismerni egymás teljesítményét. A két zeneóriás mindig őszintén becsülte a másikat, a nagy korkülönbség ellenére jóban voltak, és még fel is léptek együtt: vagyis a tehetségeknek nem kell kioltaniuk egymást. Áder János azt kívánta a jelen lévő fiataloknak, hogy mindig legyen, aki bátorítja őket céljaik elérésében.

A volt köztársasági elnök a rendelkezésére álló éves támogatási keretből ösztöndíjat alapított, melyet 2022 óta a rászoruló, de példás eredményeket elérő tanulók kapnak a Matehetsz közreműködésével. Jelenleg 56 diák (egyetemista és középiskolás) részesül a havi 100 ezer forintos támogatásból, hogy zavartalanul folytathassa tanulmányait.

Kép: MTI/Bruzák Noémi