Személyes hangvételű interjút készített Áder Jánossal Ficzere Andrea, az Uzsoki Utcai Kórház főigazgatója a Ficzere-podcastban. A volt köztársasági elnök mesélt gyermekkoráról és a fiatalon végzett fizikai munkáról, egyetemi éveiről és az éjszakai csirkepakolásról, a rendszerváltás előtti szellemi műhelyekről és vitákról. Továbbá kézilabdáról és fociról, családalapításról és gyermeknevelésről, a család és a munka összeegyeztetéséről.
A volt köztársasági elnök távol tartja magát a közösségi média világától, ahol a visszajelzések mennyisége fontosabb a minőségnél. Részéről ez nem technológiaellenesség, hanem tudatos önvédelem: szerinte ma sokszor a kattintásszám határozza meg a politikai kommunikációt, nem pedig a valódi tartalom.
Áder János szólt a közbeszéd színvonaláról is, amelynek javításához a közszereplők és mindenki más személyes felelősségvállalására lenne szükség. A durva hangnem nemcsak rombolja a közbeszédet, hanem vissza is hat azokra, akik részt vesznek benne: ezáltal szellemi csapda.
A podcast megtekinthető az Indexen
