Közélet
2026. május 17.

Családi nap a regőczis közösséggel

„El vagyunk kényeztetve” – fogalmazott az egyik résztvevő a Regőczi Alapítvány családi napján a Kopaszi-gát Öbölházában, aki egyszerre utalt a friss, aznapi élményeire és azokra a változatos eseményekre, amelyeket év közben szervez számukra a covid-árvákat támogató alapítvány. A gazdag program részeként Áder János alkalmi riporterként ferencvárosi sportolókat kérdezett a pódiumon.

A Regőczi Alapítványt Áder János még köztársasági elnökként hozta létre és a felesége, Herczegh Anita vezeti a kuratórium elnökeként. A családi napon a regőczis gyerekek és hozzátartozóik személyesen találkozhattak Kapu Tiborral, kézműveskedhettek, néptáncolhattak. Közreműködött a Csukás Meserádió, jelen voltak a Polgár Judit Sakkpalota munkatársai. A szülők Bagdy Emőke előadását hallgathatták meg és mentálhigiénés tanácsadást is kérhettek. Herczegh Anita az ötödik évforduló kapcsán kihangsúlyozta, hogy a kezdetektől fogva hosszú távú gondoskodásra készültek, és továbbra is az önállóságukig kívánják segíteni azokat a gyerekeket, fiatalokat, akik a koronavírus következtében elveszítették egyik vagy mindkét szülőjüket. Ennek szellemében munkálkodnak tovább – tudván, hogy a legkisebb érintett gyerekek csak 2040-ben lesznek nagykorúak.

Kép: Regőczi Alapítvány