Közélet
2026. február 21.

Akkumulátorgyárak: szigorral a biztonságért

Ha nem tartják be az előírásokat, be kell zárni őket – tette világossá az akkumulátorgyárak működésével kapcsolatban Áder János a Magyar Nemzetnek és az Economxnak adott interjúkban. A volt államfőt a napokban több alkalommal is kérdezték a Samsung gödi gyárával kapcsolatos hírekről. A Magyar Nemzetnek adott válaszaiban Áder János leszögezte: Magyarországon a környezetvédelmi előírások pont olyan szigorúak, mint mondjuk Németországban; a hatóságok dolga, hogy a biztonság érdekében ezt betartassák, és ha szabálysértést tapasztalnak, a szükséges lépéseket megtegyék. Amelyik cég a figyelmeztetések és büntetések ellenére sem változtat a gyakorlatán, az nem működhet tovább. Áder János azt is hozzátette: a Kúria a napokban hagyta jóvá a gödi gyár környezeti hatósági engedélyét, tehát megfelelőnek, biztonságosnak találta a feltételeket.

Kép: Figuli Judit