Klímavédelem
2026. április 24.

Témahét – középpontban az erdő

Az idei Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódó újabb klímaelőadását Egerben, az „EKKE” (Esterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Technikum) diákjainak tartotta Áder János.

Az idén tizenegyedik alkalommal megszervezett Témahéthez évente mintegy 1800 iskola csatlakozik az egész Kárpát-medencéből. A program keretében a diákok számtalan formában találkoznak a környezetvédelem témáival és tesztelhetik a klímaváltozással, újrahasznosítással, víztararékossággal kapcsolatos ismereteiket. Matolcsy Miklós, a Témahét eseményeit szervező Alapértékek Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója szerint a szemléletformáló pedagógiai programjuk az évek során már több millió általános- és középiskoláshoz vitte közelebb a fenntarthatóság ügyét, amely az élhető jövő érdekében minden embernek és közösségnek feladatot ad. A szervezők, résztvevő tanárok egyértelmű tapasztalata, hogy a fiatalok rendkívül fogékonyak a téma iránt, és hajlandók tudomásul venni, hogy az igazi változáshoz nekik is alakítaniuk kell a rossz beidegződéseiken, szokásaikon.

Kép: Alapértékek Nonprofit Kft.